KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14942076
nr 1494 2076
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 52, Utsikt mot slussen. Bildmått: 13x12 cm, yttermått inklusive ram: 38x33 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
måndag 3 oktober 2022
kl 20:26:07